TwitterTwitterFacebookRSSlinkedin

 

  • بازدیدکنندگان : 12145
  • مطالب : 99
  • وب لینک ها : 9
  • نمایش تعداد مطالب : 234951

بهینه سازی برای موتورهای جستجو(seo)

بهینه سازی برای موتورهای جستجو(seo)

SEO چیست؟

 

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علمپیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است. بهینه سازی صفحات وب این است که شما بر نتایج یک موتور جستجوی بزرگ همچون گوگل بیشترین امتیاز را داشته باشد . اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول و خدمات مورد نظر خود استفاده میکنند ( در ایران اکثرجستجو ها از طریق جستجوگر گوگل انجام می شود) . به عنوان نمونه در گوگل اکثر مردم تنها به صفحه ی اول جستجوها توجه میکنند و به صفحات دیگر جستجو نمیروند بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو مخصوصا گوگل این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه یاول نتایج جستجو قرار بگیرد .علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب ،تگ ها و متا تگ ها ، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلا محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند ، مطالعه می کند . 
یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است . بنابراین آنها می توانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه کنند . به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار میدهند . 
هنگامی که شما یک طراح برای طراحی وب خود انتخاب میکنید شما باید از طراح در زمینه بهینه سازی سوال نمایید و باید از او بخواهید تا صفحات وب شما را برای موتورهای جستجو بهینه نمایند و صفحات سایت شما را بر طبق اصول موتورهای جستجو طراحی نمایند این کار خیلی آسانتر و معقولتر است و سایت شما در همان بار اول که بر روی وب قرار میگیرد بهینه و مطلوب برای موتورهای جستجو نیز می باشد .

اهداف سئو SEO


هدف سئو کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش دادن بیشترین صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوی جستجوی وارد شده دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شود چرا که الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را نشان می‌دهد.
بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • موجب ایجاد برند می شود.
  • موجب افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • موجب شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

تمامی شرکت ها که در راستای تجارت و رشد روز افزون و رسیدن به پله های موفقت تلاش میکنند ، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنند. هدف اصلی و طلایی یک وب سایت جذب کاربران و مورد توجه قرار گرفتن آنها توسط کاربران اینترنتی می باشد ، و مطالعات نشان داده است که بیش از 97 درصد از کاربران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. توجه داشته باشید که SEO شما را به دنیای اینترنت و خیل عظیم کاربران اینترنتی شناسانده و شما را در بالاترین رتبه ها قرار میدهد . 
موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی میکنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمیکنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بیهنه سازی موتورهای جستجو انجام میدهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. SEO مى تواند سایت شما را براى گوگل و هر موتور جستجوگر دیگرى جذاب نماید، ساختار آنرا اصلاح کرده، قابلیتهاى آنرا به خوبى عرضه کند به گونه اى که بتواند در میان سایتهاى دیگر سر راست کند.موتورهاى جستجوگر خریدنى نیستند و شما نمى توانید براى سایت خود رتبه اى بخرید. اینجا رتبه ها را باید به چنگ آورید و به طور مداوم براى حفظ آنها باید تلاش کنید.
خوشبختانه، موتورهاى جستجوگر متقاعد شدنى هستند. به عبارت دیگر شما با دانستن اصول و قواعد آنها، مى توانید زبانى مشترک با آنها داشته باشید. اگر بتوانید این زبان مشترک را بیابید آنگاه سایت شما حتى مى تواند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرد. به این رتبه ها، رتبه هاى عادى (طبیعى) موتور جستجوگر مى گویند.

« اگر گوگل به شما لبخند بزند ، بازار به شما لبخند خواهد زد ! »

ایران رنک - سامانه افزایش بازدید ایران رنک,برترین سامانه ی افزایش بازدید در ایران

آنالیز وب سایت

وبگذار

ارتباط با ما

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید ؟

به ما ایمیل بزنید و  پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی  ( webnoor.com):

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 لینک کانال تلگرام 

 

کسب و کار الکترونیک وب نور(webnoor) با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه توسعه وب و  آموزش در سال 1387 شروع به فعالیت نموده است.

Scroll to Top